YUNAK
YUNAK BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Ulaşım

Ulaşım

           Konya İli ulaşım bağlantıları açısından bir düğüm noktası niteliğindedir. Ulaşım ağı olarak karayolu, demir yolu ve askeri hava alanı yeralır. Türkiye’nin doğusu ile batısı arasında gerek karayolu gerekse demir yolu bakımından önemli bir noktada bulunmaktadır.
Yunak; Konya İli’nde ki yoğun ulaşım sisteminin biraz dışında kalmıştır. En yakın tren  istasyonu 60 km uzaklıkta olup Akşehir’dedir .
Yunak İlçesi’nin Konya ile karayolu ulaşım bağlantısı iki ayrı yoldan sağlanır; kısa olanı Kadınhanı bağlantı yoludur. Diğer yol ise Akşehir yoludur. Ulaşıma elverişli, düz ve asfalttır. Konya İli ile Yunak arasında hergün karşılıklı otobüs seferleri düzenlenmeketedir. Akşehir-Yunak arası ulaşımı ise minibüslerle sağlanmaktadır.Yunak- Akşehir arasında hergün saatte 1 minibüs seferi yapılmaktadır.
Yunak-Eskişehir yolu üzerinde oldukça fazla yolcu potansiyeli vardır. Eskişehir’e, Piribeyli Kasabası’ndan geçen bir yol ile Emirdağ üzerinden ulaşılır. Bu yol 1999 yılında tamamen asfaltla kaplanmıştır. İlçeden Eskişehir’e hergün 1defa otobüs seferi yapılmaktadır.
Yunak-Ankara arasında ulaşım, Polatlı üzerinden sağlanır. Bazı kesimleri bozuk ve dar olan bu yol, Ankara ile Antalya arası yolu çok kısalttığı için bir çok sürücü tarafından tercih edilir. İlçeden Ankara ve Polatlı’ya hergün otobüs seferi vardır.
İlçenin Ankara ve Konya’ya olan uzaklığı yaklaşık 190’ar km dir. Afyon ise en yakın il olup 153 km uzaklıktadır. Yunak’a en yakın ilçe Çeltik olup uzaklığı 25 km’dir ve ulaşım asfalt yolla sağlanır. 
 
 

YUNAK
64x64

İlçemizin Tarihi

Devamı...
64x64

Coğrafi Konumu

Devamı...
64x64

Nüfus

Devamı...
64x64

Yunak İsminin Verilişi

Devamı...
64x64

Ulaşım

Devamı...
64x64

Ekonomik Durum

Devamı...
64x64

Mahallelerimiz

Devamı...

Başkanımız

baskan
ABDULLAH EMRE DEMİRHAN
Yunak Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Aşure İkramı ( 2017 )
  • Yerel Yönetimler Sorumlu Mv. İlyas Şeker İlçe Ziyareti
  • Kalkınma Bakanı Lütvi ELvan ın İlçemizi Ziyareti
  • 15 Temmuz 2017 Etkinlikleri

Videolar

  • Sunucular Alo 140 Tanıtımı
  • Ünlüler Alo 140 Tanıtımı
  • İstikamet  Yunak ta Faaliyetler ve Dönüşüm  Abdullah Emre Demirhan
  • Abdullah Emre Demirhan ( Yunak Belediyesi )

TÜRKİYE CANIM FEDA

TÜRKİYE CANIM FEDA
Mevlana Kalkınma Ajansı