YUNAK
YUNAK BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Yunak ta Genç Komek Yaz Okulu Başladı

İlçemizden Haberler

Yunak ta Genç Komek Yaz Okulu Başladı

YUNAK’TA “ Genç Komek Yaz Okulu “ BAŞLADI
Yunak Kaymakamı Çıdırlıoğlu ve Başkan Demirhan Yaz Okulu Öğrencileri İle Buluştu

Yunak Komek Kurs Merkezi Genç KOMEK Yaz Okulu ‘nda yeni eğitim-öğretim dönemi başladı.Yaptığı Altın Dokunuşlarla ilçenin Sosyal ve Kültürel Dokusuna Katkı Sağlayan ve Eğitim Alanındaki Uygulamaları İle İlçeye Yeni Bir Pencere Açan Yunak Komek Kurs Merkezinde Genç Komek Yaz Okulu 400’e yakın öğrencinin katılımı ile başladı.Yunak Genç Komek Yaz Okulu’nda ; gençlerin dini ,milli ve manevi değerlerini öğrenerek yetişmesi ve aynı zamanda , spor ve sanatsal açıdan da gelişim sağlayarak tam donanımlı olarak gençlerin eğitimine destek olunması ve İlçe’nin hem sosyal hemde manevi olarak kalkınmasına katkı sağlaması hedefleniyor.8 hafta sürecek olan Genç KOMEK Yaz Okulu'nda sabah ve öğle gruplarında eğitim verilecek. Günde 3 saat Kur’an-ı Kerim, dini bilgiler, geri kalan 2 saatte de spor , sanat ve yüzme eğitimleri verilecek. Genç KOMEK Yaz Okulu 25 Ağustos'a kadar devam edecek.Yunak Genç Komek Yaz Okulu, 8-16 yaş grubu arası öğrencilere tatillerini hem öğrenerek hem de eğlenerek en verimli şekilde değerlendirmelerine imkan veriyor.Yunak Belediye Başkanlığı , Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yunak İlçe Müftülüğü gibi çok sayıda kurum ve kuruluşun katkısı ile başlayan Genç Komek Yaz Okulu, öğrencilerin manevi olarak eğitilmesinin yanında eğitim hayatlarına da katkı sağlıyor. Her yıl belli bir müfredata tâbi olarak çocukların her anına yönelik eğitimler, yayınlar, sanatsal ve sportif faaliyetleri yaş gruplarına özel olarak veren Yunak Genç Komek Yaz Okulu'nda bu yılki eğitimlerin yarısını Kur'an-ı Kerim ve değerler eğitimi alıyor.Yunak Genç Komek Yaz Okulu öğrencilere eğitimlerin yanında; Tarihi mekan ve müze gezileri , bilim ve sanat gezileri , şehir ve kültür gezi turları düzenliyor. Yaş gruplarına göre sınıfların oluşturulduğu, buna göre ayrı eğitim seti, kaynak, malzeme ve anı defterinin verildiği Genç Komek Yaz Okulu'nda kız öğrenciler ile erkek öğrenciler ayrı gruplar halinde, sabah veya öğleden sonra eğitim alıyor. Aynı müfedatla eğitimleri sürdüren yaz okulunda her branş için ayrı branş öğretmenleri derse giriyor.Yunak Genç Komek Yaz Okulu'na katılan ve derslerin yanında diğer etkinliklerle yaz tatillerini en verimli şekilde geçiren öğrenciler, Yaz Okulu'nda yeni arkadaşlar tanımaktan ve yeni bilgiler öğrenmekten mutlu olduklarını dile getirdiler.Yunak Genç Komek Yaz Okulu'nun çocukların dilinden anladığını belirten yaz okulu öğrencisi Azra Yıldırım , "Okullar kapandıktan sonra böyle bir eğitime ihtiyacımız vardı. Hem eğleniyoruz, hem öğreniyoruz. Çok güzel bir ortamda tatilimizi geçiriyoruz. Yaz Okulu'na kayıt yaptırabildiğim için kendimi şanslı hissediyorum” dedi.

“ Yunak Genç Komek Yaz Okulunda Verilen Dersler “

2 yıldır başarıyla sürdürülen ve alanında uzman 15 eğitimci ile faaliyetlerine devam eden Yunak Genç Komek Yaz Okulu'nda verilen eğitimin detayı şöyle ; Dinimiz ve değerlerimiz, Kur'an-ı Kerim, Hz. Peygamber'in hayatından kesitler, temel dini bilgiler ve değerler eğitimi.Resim, takı tasarım, basit dikiş bilgileri ,.bilgisayar,yüzme, futbol, basketbol, voleybol, ve satranç.Genç KOMEK Yaz Okulu 25 Ağustos'a kadar eğitim ve faaliyetlerini sürdürecek.

“ Kaymakam Çıdırlıoğlu ve Başkan Demirhan Öğrencilerle Buluştu “

Yunak Kaymakamı Fatih Çıdırlıoğlu ve Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan ,Yunak Genç Komek Yaz Okulu’nun yeni dönem başlangıcında öğrencilerle bir araya geldi.Yunak "Genç Komek Yaz Okulu" yeni eğitim-öğretim dönemi, düzenlenen açılış töreniyle başladı.Yunak Komek Kurs Merkezinde düzenlenen açılış programına ; Yunak Kaymakamı Fatih Çıdırlıoğlu Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan , Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu , Yunak Halk Eğitim Müdürü Süleyman Yıldırım , Yunak İlçe Müftülük Vaizi Ali Koçak Yunak Komek Kurs Merkezi Sorumlusu Ekrem Varol ve öğrenciler katıldı.Yunak Kaymakamı Çıdırlıoğlu , kendisine eşlik eden Başkan Demirhan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Topaloğlu ile birlikte Yunak Komek Kurs Merkezi’nde buluştuğu kursiyer öğrencilere içinde eğitim setlerinin ,yardımcı araç ve gereçlerin bulunduğu çantalarını verdi.Kaymakam Fatih Çıdırlıoğlu , Yunak Komek Kurs Merkezinde düzenlenen törende öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada “ gençlerin yaz döneminde daha iyi vakit geçirmesi, milli ve manevi değerler ile spor ve sanatsal açıdan gelişim sağlamaları amacıyla hizmet veren Genç KomekYaz Okulu’nda başlayan yeni eğitim yılının hayırlı olması dileğinde bulundu.Yunak’ta başlayan bu kurslara katılan çocukların ve gençlerin tatilini yaparken aynı zamanda Genç Komek bünyesinde çeşitli branşlarda verilecek eğitimlere katılacağını belirten Çıdırlıoğlu , bu kursların hepsinin de birbirinden önemli olduğunu vurguladı.Kaymakam Çıdırlıoğlu , hep beraber dinini bilen, vatan sevgisiyle dolu bir yeni nesil yetiştirebilmenin gayreti içerisinde olduklarını dile getirerek, KOMEK’in bu bireylerin yetiştirilmesindeki katkı ve desteğine dikkat çekti. Kaymakam Çıdırlıoğlu , “Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Akyürek’e , Yunak Belediye Başkanımız Sayın Abdullah Emre Demirhan’a , Yunak Komek Kurs Merkezi Sorumlusu Sayın Ekrem Varol’a ve emeği geçen herkese bu konuda teşekkür ediyorum.” dedi.Çıdırlıoğlu , Yunak Kaymakamlığı olarak da imkanlar ölçüsünde gençlere yönelik çeşitli hediyeler ve çalışmalar içerisinde olduklarını sözlerine ekledi.Düzenlenen açılış töreninde Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan da konuşmasında, kursiyer gençlere seslenerek ; “Allah, gözünüzdeki parlaklığı daim etsin inşallah.” dedi. Yunak Genç Komek Yaz kursunun hayırlı olması temennisinde bulunan Demirhan , “İnşallah burada çok değerli, kıymetli bilgiler de alacaksınız. Özellikle Kur’an-ı Kerim dersini inşallah burada çok verimli bir şekilde alıp hayatımıza da onları uygulamış olacağız. Sizler bu kurslarda başarılı olursanız belediyemizin sizlere özel etkinlikleri ve sürprizleri de olacak. Sizler de bu etkinliklere iştirak etmiş olacaksınız. Allah muvaffak etsin. Ailelerinize de bizden selam söyleyin” diye konuştu.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Yunak için Mili Eğitim Yatırımları

YUNAK YÜZYILLIK YATIRIMINI 3 YILDA ALMIŞ OLDU
Turkiyede iç anadoluda 15 yıldır öğretmenevi yatırımı alabilen tek yer YUNAK 
42 TRILYON MİLLİ EĞİTİM YATIRIMLARI TOPLAMIMIZ
YUNAK MERKEZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ BİNASI
YUNAK MERKEZ 200 KİŞİLİK O. ÖĞRETİM YURDU BINASI
YUNAK MERKEZ ANAOKULU BİNASI
YUNAK MERKEZ 40 YATAK ÖĞRETMEN EVİ BİNASI
YUNAK MERKEZ ANADOLU iMAM H.ORTAOKUL BİNASI
YUNAK SÜLÜKLÜ ANADOLU IMAM HATIP BINASI
YUNAK KUZOREN ANADOLU LISE BINASI
YUNAK KUZOREN ILKOKUL EK BINASI
MILLI EGITIM YATIRIMLARIMIZ IÇIN SAYIN BAKAN YARD. ORHAN ERDEM BEY'E TEŞEKKÜR EDERİZ 

DEVAMI

Din Görevlileri Haftası Kutlandı

Dini vecibelerimizin en güzel şekilde yürütülmesini üstlenerek gayret gösteren, topluma rehberlik ve önderlik eden, çalışmalarıyla toplumumuza örnek olan din görevlilerimizin, Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutluyorum.

Abdullah Emre DEMİRHAN
Yunak Belediye Başkanı

DEVAMI

Başkanımız

baskan
ABDULLAH EMRE DEMİRHAN
Yunak Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Aşure İkramı ( 2017 )
  • Yerel Yönetimler Sorumlu Mv. İlyas Şeker İlçe Ziyareti
  • Kalkınma Bakanı Lütvi ELvan ın İlçemizi Ziyareti
  • 15 Temmuz 2017 Etkinlikleri

Videolar

  • Sunucular Alo 140 Tanıtımı
  • Ünlüler Alo 140 Tanıtımı
  • İstikamet  Yunak ta Faaliyetler ve Dönüşüm  Abdullah Emre Demirhan
  • Abdullah Emre Demirhan ( Yunak Belediyesi )

TÜRKİYE CANIM FEDA

TÜRKİYE CANIM FEDA
Mevlana Kalkınma Ajansı