YUNAK
YUNAK BELEDİYE BAŞKANLIĞI

YUNAK LI PROF.DR OSMAN DEMİRHANIN BİLİMSEL ÇALIŞMASI Robert G. Edwards Prize Paper Award ÖDÜLÜNE ADAY GÖSTERİLDİ

İlçemizden Haberler

YUNAK LI PROF.DR OSMAN DEMİRHANIN BİLİMSEL ÇALIŞMASI Robert G. Edwards Prize Paper Award ÖDÜLÜNE ADAY GÖSTERİLDİ

YUNAK’LI PROF.DR OSMAN DEMİRHAN'IN BİLİMSEL ÇALIŞMASI “Robert G. Edwards Prize Paper Award” ÖDÜLÜ’NE ADAY GÖSTERİLDİ
Osman Demirhan’dan Mucize Gibi Yeni Bir Bilimsel Çalışma Daha

Yaptığı Bilimsel Buluşlarla Türkiye’de ve Dünya’nın Farklı Yerlerinde Birçok Ödül Kazanan ve Türkiyenin Önemli Bilim Adamları Arasında Yer Alan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Osman Demirhan Son Olarak “Robert G. Edwards Prize Paper Award” ödülüne Aday Gösterildi.Prof. Dr. Osman Demirhan, kendiliğinden tekrarlayan bebek düşük öyküsü olan 1510 çiftler de /aileler de ; düşüklerin genetik nedenlerini araştıran 15 yıllık bilimsel çalışması, uluslararası en iyi dört orjinal bilimsel çalışmadan biri oldu ve her yıl verilen 2010 yılı Nobel Tıp Ödülü alan bilim insanın adına verilen “Robert G. Edwards Prize Paper Award” ödülüne aday gösterildi.Kuşkusuz ki “Robert G. Edwards Prize Paper Award” Ödülü insanlığa katkı sağlamış çalışmaların ödüllendirildiği ülkeler için de büyük anlam taşıyor.Bu bağlamda Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Demirhan son olarak 'Yılın Temel Kanser Araştırmacısı Ödülü'ne layık görülmüştü. Moleküler Kanser Araştırma Derneği (MOKAD) tarafından 2002 yılından bu yana ulusal ve uluslararası ölçekte temel kanser araştırma toplantıları kapsamında verilen ödüllerden biri ÇÜ'den Aslen Konya Yunak’lı Olan Prof. Dr. Osman Demirhandı.Böylesine önemli ve anlamlı bir ödüle aday gösterilen Prof.Dr. Osman Demirhan ile ne kadar övünmemiz gerektiği ortada. Bu sebeple daha önce de kanser tedavisi ile alakalı ödüller almış olan ve yıllarını dünyaya ve insanlığa faydalı olmak için harcamış 1958 Konya / Yunak doğumlu Prof. Dr. Demirhan’ın “Robert G. Edwards Prize Paper Award” Ödülüne aday gösterilmesi büyük bir gurur ve ayrı bir onurdur.. İnşallah ilçemizden ve ülkemizden daha fazla bilim insanları çıkar ve dünyaya faydalı çalışmalar ile adımızı duyurmaya devam ederiz.

“ Prof.Dr. Osman Demirhan’ın Memleketi’nde Büyük Sevinç Yaşanıyor “

Dünya’nın en prestijli ödülleri arasında yer alan “Robert G. Edwards Prize Paper Award” Ödülüne aday gösterilen Bilim Adamı Prof.Dr.Osman Demirhan 'ın doğduğu Konya’nın Yunak ilçesinde büyük sevinç yaşanıyor.Nobel Tıp Ödülü'ne aday gösterilen Prof. Dr. Osman Demirhan'ın memleketi Yunak’taki hemşehrileri ve yakınları büyük bir sevinç yaşıyor.Yunaklı vatandaşlar, hemşehrileri Prof. Dr. Osman Demirhan'ın Nobel Tıp Ödülü'ne aday gösterildiğini duyduklarında büyük bir sevinç ve gurur yaşadıklarını ifade ettiler.Prof.Dr.Osman Demirhan'ın dünyanın sevineceği bir haber ve buluşla adını duyurduğunu, bu sayede Türkiye ve Yunak’ı tanıttığını kaydeden Yunaklı hemşerileri , özellikle Yunak’lı olmasının kendilerini çok sevindirdiğini, Demirhan ile gurur duyduklarını belirterek, "Başarılarının devamını diliyoruz. Onu bu ödülü alırkende görmeyi çok isterdik. Çok güzel bir ödül ve insanlığa hizmettir.Sayın Demirhan , bizleri gerçekten gururlandırdı. Bu bileğinin hakkıyla elde edilmiş bir başarıdır.Yunak’tan ciddi insanların çıkmış olmasını bir kez daha canlı olarak göstermiş oldu.Şunu özellikle belirtmek isterim ki , gerçeketen insanlık için bu kadar emek sarf eden, hayatını bu çalışmalara adamış bir insanla , aynı topraklarda doğmuş ve büyümüş olmak, bizleri gururlandırıyor." İfadelerine yer verdi.
‘’ Prof. Dr. Osman Demirhan , Yunak Haber Aracılığı İle Yunak Halkına Teşekkür Etti ‘’

“Robert G. Edwards Prize Paper Award” Ödülü'ne Aday gösterilen Prof.Dr. Sayın Osman Demirhan Yunak Haber aracılığı ile Yunak Halkına teşekkür etti.“Demirhan ” mesajında şu ifadelere yer verdi.‘’ Bu mutlu günümüzde sevinçleri ile bizlere destek oldular.Başta aile yakınlarım olmak üzere , eş , dost , arkadaş ve tüm hemşerilerimize canı gönülden teşekkürlerimi iletiyorum.Onların böyle yakınlık ve ilgi göstermesi bizlere güç ve moral oluyor.Hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum ‘’ dedi.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Yunak için Mili Eğitim Yatırımları

YUNAK YÜZYILLIK YATIRIMINI 3 YILDA ALMIŞ OLDU
Turkiyede iç anadoluda 15 yıldır öğretmenevi yatırımı alabilen tek yer YUNAK 
42 TRILYON MİLLİ EĞİTİM YATIRIMLARI TOPLAMIMIZ
YUNAK MERKEZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ BİNASI
YUNAK MERKEZ 200 KİŞİLİK O. ÖĞRETİM YURDU BINASI
YUNAK MERKEZ ANAOKULU BİNASI
YUNAK MERKEZ 40 YATAK ÖĞRETMEN EVİ BİNASI
YUNAK MERKEZ ANADOLU iMAM H.ORTAOKUL BİNASI
YUNAK SÜLÜKLÜ ANADOLU IMAM HATIP BINASI
YUNAK KUZOREN ANADOLU LISE BINASI
YUNAK KUZOREN ILKOKUL EK BINASI
MILLI EGITIM YATIRIMLARIMIZ IÇIN SAYIN BAKAN YARD. ORHAN ERDEM BEY'E TEŞEKKÜR EDERİZ 

DEVAMI

Din Görevlileri Haftası Kutlandı

Dini vecibelerimizin en güzel şekilde yürütülmesini üstlenerek gayret gösteren, topluma rehberlik ve önderlik eden, çalışmalarıyla toplumumuza örnek olan din görevlilerimizin, Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutluyorum.

Abdullah Emre DEMİRHAN
Yunak Belediye Başkanı

DEVAMI

Başkanımız

baskan
ABDULLAH EMRE DEMİRHAN
Yunak Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Aşure İkramı ( 2017 )
  • Yerel Yönetimler Sorumlu Mv. İlyas Şeker İlçe Ziyareti
  • Kalkınma Bakanı Lütvi ELvan ın İlçemizi Ziyareti
  • 15 Temmuz 2017 Etkinlikleri

Videolar

  • Sunucular Alo 140 Tanıtımı
  • Ünlüler Alo 140 Tanıtımı
  • İstikamet  Yunak ta Faaliyetler ve Dönüşüm  Abdullah Emre Demirhan
  • Abdullah Emre Demirhan ( Yunak Belediyesi )

TÜRKİYE CANIM FEDA

TÜRKİYE CANIM FEDA
Mevlana Kalkınma Ajansı