YUNAK
YUNAK BELEDİYE BAŞKANLIĞI

LYS Türkiye Birincisi Konya/Yunak-Turgut tan

İlçemizden Haberler

LYS Türkiye Birincisi Konya/Yunak-Turgut tan

Lisansüstü Yerleştirme Sınavları'nda (LYS) 5 puan türünde Türkiye birincisi olan Konyalı görme engelli üniversite adayı Fulya Akkaya'nın, sonuçlar açıklanmadan önce ÖSYM Başkanı Ömer Demir tarafından aranarak tebrik edilmesi üzerine, kendisine şaka yapıldığını zannettiği, aynı numarayı arayıp şaka olmadığını anlayınca büyük sevinç yaşadığı öğrenildi.


LYS sonuçlarına göre TM-1, TM-2, TM-3, TS-1, TS-2 puan türlerinde Türkiye birincisi olan görme engelli Fulya Akkaya, Türkiye birinciliğini, sonuçlar açıklanmadan iki saat önce kendisini arayan ÖSYM Başkanı Ömer Demir'den duydu. Akkaya ve ailesi, önce kendilerine şaka yapıldığını zannetti ama gerçeği öğrendiklerinde büyük mutluluk yaşadı.

Fulya Akkaya'nın bir fabrikada ustabaşı olan babası Osman Akkaya, yaptığı açıklamada, sonuçların açıklanacağı gün, eşi ve kızıyla birlikte bilgisayarın başında heyecanla beklediklerini söyledi.
Akkaya, telefonu kapattıktan sonra kendilerine şaka yapıldığını düşündüklerini vurgulayarak, "ÖSYM Başkanı aradıktan sonra 'acaba biri bize şaka mı yaptı?' diye düşündük. 'ÖSYM böyle bişey yapmaz' diye biliyorduk. Tekrar aynı numarayı aradım. 'Evet, ÖSYM. Gerçekten doğru, Fulya birinci' dediler. Şaka olmadığını öğrenince çok sevindik." diye konuştu.

Meram Anadolu Lisesi öğrencisi kızı Fulya'nın ilk aşama olan YGS'de Türkiye 14'üncüsü olduğunu anlatan Akkaya, şaşkınlıklarının LYS sonucunu öğrenme şeklinden kaynaklandığını ifade etti.

Kızının başarısından gurur duyduğunu dile getiren Akkaya, nezaketi dolayısıyla ÖSYM Başkanı Demir'e teşekkür etti.
Emeklerinin karşılığını almaktan mutluluk duyduğunu ifade eden üniversite adayı Fulya Akkaya ise birincilik değil ancak derece beklediğini söyledi.

Sonuçlar açıklanmadan önce gelen telefonun önce şaka olduğunu düşündüklerini anlatan Akkaya, "Sonra tekrar aynı numarayı arayıp gerçek olduğunu öğrenince sevindim ama ailem benden çok sevindi. İlk sınavda derecem vardı. Bunda da iyi bir sonuç bekliyordum ancak birincilik beklemiyordum. O nedenle, ÖSYM başkanımızın telefonunu, ilk etapta şaka zannettik. Nezaketinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Eğitim hayatında dersleri hep birer eğlence aracı olarak gördüğünü aktaran Akkaya, ilkokula başlamadan önce oynadığı çocuk oyunlarında dahi matematikle ilgilendiğini bildirdi.

Akkaya, kendisine çalışma programı hiçbir zaman yapmadığını, hazırlanan çalışma çizelgelerini istemediğini dile getirerek, "Hiç bana göre değil. Canım ne isterse ona çalıştım." dedi.

Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesini ya da Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünü tercih etmeyi planladığını ileten Akkaya, hedefinin uzun vadede ise bir şirketin CEO'su (üst yönetici) pozisyonuna gelmek olduğunu söyledi.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Yunak için Mili Eğitim Yatırımları

YUNAK YÜZYILLIK YATIRIMINI 3 YILDA ALMIŞ OLDU
Turkiyede iç anadoluda 15 yıldır öğretmenevi yatırımı alabilen tek yer YUNAK 
42 TRILYON MİLLİ EĞİTİM YATIRIMLARI TOPLAMIMIZ
YUNAK MERKEZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ BİNASI
YUNAK MERKEZ 200 KİŞİLİK O. ÖĞRETİM YURDU BINASI
YUNAK MERKEZ ANAOKULU BİNASI
YUNAK MERKEZ 40 YATAK ÖĞRETMEN EVİ BİNASI
YUNAK MERKEZ ANADOLU iMAM H.ORTAOKUL BİNASI
YUNAK SÜLÜKLÜ ANADOLU IMAM HATIP BINASI
YUNAK KUZOREN ANADOLU LISE BINASI
YUNAK KUZOREN ILKOKUL EK BINASI
MILLI EGITIM YATIRIMLARIMIZ IÇIN SAYIN BAKAN YARD. ORHAN ERDEM BEY'E TEŞEKKÜR EDERİZ 

DEVAMI

Din Görevlileri Haftası Kutlandı

Dini vecibelerimizin en güzel şekilde yürütülmesini üstlenerek gayret gösteren, topluma rehberlik ve önderlik eden, çalışmalarıyla toplumumuza örnek olan din görevlilerimizin, Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutluyorum.

Abdullah Emre DEMİRHAN
Yunak Belediye Başkanı

DEVAMI

Başkanımız

baskan
ABDULLAH EMRE DEMİRHAN
Yunak Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Aşure İkramı ( 2017 )
  • Yerel Yönetimler Sorumlu Mv. İlyas Şeker İlçe Ziyareti
  • Kalkınma Bakanı Lütvi ELvan ın İlçemizi Ziyareti
  • 15 Temmuz 2017 Etkinlikleri

Videolar

  • Sunucular Alo 140 Tanıtımı
  • Ünlüler Alo 140 Tanıtımı
  • İstikamet  Yunak ta Faaliyetler ve Dönüşüm  Abdullah Emre Demirhan
  • Abdullah Emre Demirhan ( Yunak Belediyesi )

TÜRKİYE CANIM FEDA

TÜRKİYE CANIM FEDA
Mevlana Kalkınma Ajansı